Rodičům předškoláků – důležité

Vážení rodiče předškoláků,

blíží se čas zápisu do 1. ročníku ZŠ (1. – 30. 4.). Vzhledem k tomu, že vaše děti na tuto událost nemůžeme připravovat prezenčně, přinášíme vám několik informací, nabídek a doporučení. V první řadě je to obsáhlá informační brožura, kterou jsem tady publikoval už loni, ale rozhodně stojí za zopakování. Ke stažení ZDE:

Chystáme se do 1. třídy – příručka o školní zralosti

A teď nabídky a doporučení od paní učitelek ze třídy Soviček, které se předškolákům věnují. Odkaz na soubor pracovních listů a komentář s nabídkou od paní učitelky Hanouskové:

https://www.vesela-chaloupka.cz/materialy/predskolaci-bez-zapisu-149/

Doporučuji pro domácí přípravu předškoláků, soubor obsahuje 30 pracovních listů, každý pracovní list je zaměřený na rozvoj dítěte v určité oblasti, např. zrakového vnímání, sluchového vnímání, grafomotoriky, matematických představ, rozvoji řeči, prostorové představivosti a času a na analyticko – syntetické činnosti. Pokud naznáte, že dítě potřebuje některou z oblastí více procvičit, v případě zájmu mě můžete kontaktovat na email mskriz@seznam.cz a po domluvě vám zašlu individuální úkoly a aktivity na procvičování dané oblasti.

Při psaní u dítěte dbejte na správné držení tužky – špetkový úchop, odkaz zde: https://www.jak-spravne-psat.cz/priklady-spravneho-a-spatneho-psani/.

Další nabídka se týká online konzultačních hodin pro rodiče dětí předškoláků, v případě zájmu napište opět na email mskriz@seznam.cz a dohodněte si individuální termín online konzultace.

Mgr. Miroslav Merta, ředitel školy